​DAINESE PRI SVETOVOM REKORDE

Tirolský muž Max Stöckl sa vo svojich 42 rokoch postavil tvárou v tvár novej výzve – prekonať rýchlostný rekord na bicykli. Aby sme boli presní, prekonať svoj vlastný rekord, ktorého hodnota je 164,95km/h. Zobral svoj dvadsať čelný tím a vyrazili do púšte Atacama v Čile. Holá krajina, ktorá toho okrem skál a štrku moc bežnému turistovi neponúka, je ideálnym miestom na realizáciu Maxovho cieľa, je tu dokonalý svah, priaznivý tlak vzduchu a dosažiteľné miesto štartu.

Max sa venuje horským bicyklom už 20 rokov, no zhruba posledných sedemnásť je posadnutý rýchlosťou. Svahy zdoláva vo futuristickej prilbe a červenej kombinéze, pod ktorou sa ukrýva airbagová vesta od Dainese. Na rukách vidieť rukavice Dare Gloves v modrej farbe, ktoré môžete mať tiež, veď ako hovorí Max: „Je to stále bicykel, žiadna motorka s motorom. Všetky diely sú komerčne dostupné, žiadne špeciály. Pripravovali sme sa na tento deň dva roky. Bolo to celé veľmi emotívne.“

Cesta dlhá 11 tisíc kilometrov z Rakúska do púšte stála za námahu. Max prekonal svetový rekord, nové číslo pri tejto disciplíne je 167,6 km/h. 

 

Kategórie článku

U.M.S., s.r.o., Studená 5, Bratislava 821 04, 0905 431 857, info@dainese.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info